VYHLÁŠENÍ CEN ZLATÝ PIPÍN 2013

Prohlášení pořadatelů:

Předávání jednotlivých cen v rámci soutěže „Zlatý pipín“ je vysoce prestižní záležitostí. Ceny získávají pouze členové oddílů, kteří se v průběhu sezóny zviditelní výjimečnými výkony nadregionálního významu. Pořadatelé věří, že se nebudou opakovat srdcervoucí scény jako po loňském předávání, kdy museli někteří členové poroty čelit velkému nátlaku a osočování od neoceněných účastníků Slanění.

 • Cena Bořka stavitele – porota zohlednila především nasazení, se kterým ocenění budují svá rodinná sídla a zároveň podávají kvalitní lezecké výkony, cenu získávají Tomáš Konečný a Radek Timoftej.

 

 • Cena Emila ZátopkaBěh je druh pohybu, při kterém se člověk nebo živočich pohybuje pomocí končetin takovým způsobem, že v určitých fázích pohybu se žádná z končetin nedotýká povrchu, po kterém se pohyb vykonává (na rozdíl např. od chůze nebo plazení). Nejrychlejším běžcem mezi všemi živočichy je gepard štíhlý, ale ocenění pro letošní rok získává za poctivý trénink a splnění své vysněné běžecké mety Daniela Vondrová.

 

 • Páreček roku – Při udělování této ceny porota vyzdvihla přínos, který má oceněný pár pro oddílový společenský, sportovní a kulturní život. Svatba tohoto páru byla zlatým hřebem sezóny, která se nesmazatelně vepsala do jater a trávicího traktu všech zúčastněných. Cenu dodaly Kostelecké uzeniny. Cenu získávají Jan a Daniela Vondrovi.

 

 • Jistič roku – Jarní lezecký zájezd do Španělska přinesl aktérům kromě úžasných přírodních scenérií, desítek nalezených kilometrů i ocenění pro jednoho z nich. Cenu za výkon, který podal při jištění Antonína při jeho nebývalém podcenění situace a průletu polovinou stěny, získává Petr Štěpán.

 

 • Cena Andreje Babiše pro manažera roku – jen málo z nás dokáže skloubit práci, sport, kamarády, alkoholové opojení, vzdělávání, rodinu, boj o místo na slunci a všechny další činnosti a povinnosti, které musíme v životě zvládnout.  Porota se proto rozhodla ocenit neuvěřitelnou energii, se kterou jeden z nás zvládá práci, školu, víno, ženy, bojová umění, lezení, domácí práce a další bohulibé aktivity. Cena byla udělena Mírovi Koktovi.

 

 • Slibotechny roku – Ke každoročnímu folklóru Posledního slanění patří předsevzetí, sliby, třesení pravicemi a plánování celého dalšího roku. Ve výjimečných případech dochází i ke splnění zlomků z toho, co je při bujaré veselici domluveno. Cena Slibotechny roku si však klade za cíl vyznamenat ty, kteří kvůli objektivním skutečnostem a přes veškerou snahu nemohli dostát svému slovu. Cenu získávají Martin Hendrych a Jan Sviták za nevylezení hory Piz Badille i přes slib stvrzený podáním pravice.

 

 • Cena Emila Holuba – Mnoho z členů obou oddílů vyráželo v průběhu celého roku na zahraniční zájezdy. Bylo velmi obtížné ze záplavy Kalymdosů, Španělska, Alp a jiných drsných destinací vybrat cestu, která by vystupovala z řady a která by zároveň od svého aktéra vyžadovala překonání strachu, obtíží a všemožných příkoří. Cenu získává Majda Košnarová nejen za nejvzdálenější dosaženou metu, kterou překonala při svém, pracovně, turistickém zájezdu na Aljašku, kde byl zlatým hřebem její souboj s medvědem, převrácení čtyřkolky a přemožení zlodějské násilnice.

 

 • Cena džusů Rauch – Někteří z členů našich oddílů nás proslavili i v dalekém zahraničí při plnění pracovních povinností. Za svou letošní účast při sklizni jablek v daleké Itálii cenu získává Jiří Judra Čerych a Jarda Sedláček. Jiří se stal tváří kampaně Rauch a prezentuje výrobky HAPPY DAY, které představují nejvyšší, stálou kvalitu z vybraných a prověřených surovin od pomerančové šťávy, přes jablečnou a multivitaminovou šťávu až po exotické mango a orientální granátové jablko! HAPPY DAY je mezinárodně úspěšná a rostoucí značka s nejvyšším stupněm přijetí u spotřebitelů a hodnotami sympatie.

 

 • Zdravá plíce 2013Světová zdravotnická organizace  na svých webových stránkách uvádí: „Role tabáku ve zvyšování šance na onemocnění rakovinou plic je jedním z nejznámějších škodlivých vlivů tabáku na lidské zdraví. Co možná mnoho lidí, kuřáků i nekuřáků, neví, je to, že kromě plic zvyšuje používání tabáku riziko onemocnění rakovinou na mnoha dalších místech v těle.“ Jen málo z nás se ke své závislosti postaví čelem a dokáže s ní bojovat. Cena Philip Morris ČR a.s. vyzdvihuje železnou vůli, se kterou se oceněný popral se svou nikotinovou závislostí. Cenu získává Zdeněk Vostřel.

 

 • Hajaja 2013 – Za neustálé usínání a probouzení během letní oslavy na Ovčáckém vrchu získává cenu Jan Vojta. Porota váhala s udělením ocenění dalším adeptům, ale tolikeré znovuzrození během jednoho večera nikdo z nich na žádné akci nepředvedl.

 

 • Chabrus roku – Chabrus čili tělesně špatný, nemocný člověk. Nemoci, zranění, poruchy příjmu potravy, návštěvy zdravotnických zařízení to je denní chléb nás všech, tedy aktivních sportovců. Jen ten z nás, který byl ranou osudu zasažen tak, že si sáhl na opravdové dno dnoucí a opět se dokázal vyškrábat na samé vyvrcholení, si zaslouží ocenění. Toto přísné kritérium snese jen jeden z nás. Cenu chabrus roku za boj s klíštětem, zaníceným apendixem a celkovým selháním organismu získává Pip Koňadra.

 

 • Zvláštní cena Michaila Baryšnikova pro tanečníka rokuCenu získává Jaroslav Trnka.